Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Bylinky » Rakytník rešetliakový


    

Rakytník rešetliakový

 

Skladom: 0,00 ks

Kompletné špecifikácie

Účinne napomáha pri:

 • zápaloch žalúdku a čriev
 • rastlina obsahuje veľké množstvo bioaktívnych látok, minerálov a vitamínov
 • veľmi dobre pôsobí pri celkovej regenerácií organizmu
 • podporuje rekonvalescenciu po ťažkých ochoreniach
 • dobre podporuje imunitný systém
 • pôsobí proti celkovým zápalom
 • olej hojí rany a kožné ochorenia
 • veľmi silný účinnok na imunitu a celkovú rekonvalescenciu má výluh z pupeňov- gemmoterapia

Všeobecný popis:

Korene rakytníka sú len povrchové, do hĺbky maximálne 10-60 cm, majú horizontálne vetvenie. Na koreňoch sú koreňové hľúzy, niektoré dokonca dosahujú veľkosti golfovej loptičky.

Rakytník má striedavé, kopijovité, celokrajné listy, ktoré dosahujú dĺžky 3-8cm, sú široké 3-10mm. Listy má po obidvoch stranách pokryté striebornými šupinkami, ktoré v dospelosti opadávajú.

Rakytník je dvojdomá, veterná drevina, jej samčie pupene sú 2-3krát väčšie ako samičie pupene. Ich kvety sú bezkorunné a v kvete je nálevkovitý kalich s dvoma kališnými cípami, v ktorom je skrytý pestík. Farby samčích a samičích kvetov sú tiež rozdielne. Samičie kvety majú žltkavú farbu, samčie zelenkavostriebornú. Samčie kvety obsahujú 4 tyčinky zložené z pozdĺžnych prašníkov a krátkych nitiek. Kvety skladanú krátke hrozna na vetvičkách z minulého roku. Os u samičích stromov sa mení vo vetvičku, alebo trň, u samčích stromov obyčajne opadáva.Plody sú peckovitého tvaru, guľatého, elipsoidného až vajcovitého. Odhadovaná dĺžka je 5-10mm ašírka je približne 3-5mm. Sfarbenie plodu je žlté, oranžové až červené. Dzžina má farbu oranžovú a jej štruktúra je olejovitá. Chuť je rôzna, od kyslej, horkej až po sladkastú.

Používaná časť:

Plod, pupene

Spôsob použitia:

Plod se používa v gastronómií k priamej konzumácií alebo sa z neho vyrába olej. Liečebnou formou je tinktúra z byliny a tinktúra z pupeňov– gemmoterapia. Z listov alebo mladej kôry je možné pripravit bylinný čaj.

 

Kúpiť si ho môžete vo forme tinktúty z pupeňov alebo sušenej byliny.

 

zdroj:serafinbyliny.sk