Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Apiterapia- včelie produkty » Perga a včelí peľ


    

Perga a včelí peľ

 

Skladom: 0,00 ks

Kompletné špecifikácie

 

Včelí peľ sú peľové zrná vyšších rastlín, zbierané, spracované a uložené včelami do buniek plástov, určených k výžive včelstva. V prírodnej liečbe a prevencii má včelí peľ mimoriadne dôležité postavenie so širokým spektrom použitia.

 OBSAH VČELIEHO PEĽU

Včelí peľ obsahuje 185 živín s 22 aminokyselinami, ďalej tisíce rôznych enzýmov, hormónov, vitamínov, aminokyselín a ďalších látok. Včelí peľ obsahuje 35% proteínu, obrovské množstvo B komplexu, vitamíny A, C, D a E, ďalej 10 aminokyselín a 27 minerálnych látok.
 
Včelí peľ je liečivý, omladzujúci a má schopnosť bojovať proti chorobám.

Vedeli ste, že vo včelom peľe sa nachádza aj resveratrol, podobne ako v červenom víne? 
 
Včelí peľ sa používa ako:

 • prírodný prostriedok na zlepšenie imunity – bez vedľajších účinkov,
 • pomáha pri klimakterických problémoch,
 • pôsobí ako antibiotikum,
 • zlepšuje stav organizmu pri schudnutí,
 • stimuluje myšlienkovú činnosť,
 • zlepšuje chuť do jedla,
 • pracuje ako elixír mladosti – spomaľuje proces starnutia,
 • dobre účinkuje pri ochorení prostaty,
 • zabraňuje únave – zvyšuje energiu,
 • redukuje opuchy kĺbov a končatín...

Peľ sa do poručuje pri fyzickom vyčerpaní, anémií a behom rekonvalescencie. Napriek tomu ak začnete terapiu peľom, poraďte sa so svojim lekárom. Veľa lekárov varuje pred užívaním veľkého množstva peľu, môže spôsobiť v organizme porušenie vitamínovej rovnováhy. Preto je pri liečebnej kúre nevyhnutná prestávka. Peľ prináša dobré výsledky aj pri depresiách a zníženej potencie. V prípade chronickej zápchy alebo preháňania reguluje črevné funkcie. Peľ je biologický stimulátor, ktorý výborne pôsobí na produkciu pohlavných hormónov. Peľ to je mužský element kvetu, ktorý predstavuje prirodzený, vysoko kvalitný, koncentrovaný, výživný a biologicky aktívny produkt stravovania.
 

AKO VČIELKA ZBIERA PEĽ Z RASTLÍN?

Včela po prílete na kvet striasa peľ z peľnice prudkými pohybmi, z chĺpkov ho posúva do peľového košíčka na zadných nohách, pričom ho formuje výlučkami žliaz a nektárom do tzv. peľových obnôžok; keď sú košíčky plné, odlieta. Včela medonosná dokáže uniesť cca 40 mg peľu. Po prílete do úľa odovzdávajú včely - lietavky obnôžky včelám - mladuškám, alebo je tento obnôžkový peľ zbieraný včelárom prostredníctvom tzv. peľochytov, ktoré umiestnil do letáča úľa.

Potom je peľ sušený a uskladnený, keď však obnôžky príjmu včely - mladušky, vrstvia ich následne do buniek plástov v úli a po ich naplnení zalejú vrstvičkou medu. V bunkách potom prebieha fermentácia, ktorou je obnôžkový peľ konzervovaný a pripravený na výživu včelstva. Tento peľ sa nazýva aj úľový peľ, fermentovaný peľ, perga, alebo včelí chlieb. Oba druhy peľu majú zmenené zloženie i vlastnosti oproti natívnemu peľu a spoločne sa nazývajú včelí peľ.

Včelí peľ treba uskladňovaľ v tmavej, suchej miestnosti pri teplote nižšej ako 20C alebo v chladničke.

SKLADOVANIE VČELIEHO PEĽU

Chráňte ho pred slnkom, svetlom a vlhkosťou. Peľ, podobne ako med, nasáva vlhkosť a pachy z ovzdušia.

Po jednom roku uskladnenia stráca peľ 75% svojich vlastností, preto ho odporúčame spotrebovať do jedného roka.

DÁVKOVANIE VČELIEHO PEĽU

Dospelí:
1 kávová alebo čajová lyžička včelieho peľu denne. Ráno nalačno, najlepšie 15 minút pred jedlom. Nechať rozpustiť v ústach, následne zapiť vodou alebo čajom. Ideálne je však peľ nechať peľ rozpustiť v mede a potom jesť. Ak niekomu chuť peľu nevyhovuje, môžete si ho dať do ovsenej kaše, jogurtu alebo smoothie. Neodporúčame peľ len prehltnuť a zapiť vodou. Samozrejme pokiaľ nejde o mletý peľ, ktorý máme takisto v ponuke.

/1 plná lyžička obsahuje 5 g peľu, polievková 15g včelieho peľu/

Deti:
1/4 - 1/2 dávky dospelého človeka podľa veku.

DOBA UŽÍVANIA VČELIEHO PEĽU

Konzumácia 190 g pohára so včelím peľom trvá asi mesiac. Následne je nevyhnutná týždňová prestávka. Cyklus je možné opakovať počas celého roka. Pri vážnych ochoreniach prostaty je možné včelí peľ konzumovať bez prestávok. Avšak aj v týchto prípadoch je nutné z času na čas urobiť si 5 dennú prestávku.

Neodporúča sa užívanie včelieho peľu na noc alebo neskoro večer.

Pri užívaní včelieho peľu je vhodné znížiť množstvo konzumovanej stravy, zvlášť bielkovín. Existujú výskumy, ktoré dokazujú, že 20 g peľu zodpovedá 1 kg mäsa, včelí peľ je ale omnoho cennejší bielkovinový produkt.

INÉ DÁVKOVANIE VČELIEHO PEĽU

Udržiavacia dávka: 10 g, liečebná 20g za deň - dospelí

Doba užívania - mesiac. Opakovať  užívanie peľu niekoľkokrát za rok.

MED S VČELÍM PEĽOM
Zmiešať 1/3 peľu s 2/3 medu.
Užívať 1 lyžičku 1-3x za deň.

KOZMETICKÉ ÚČELY - VČELÍ PEĽ

Návod na pleťovú masku zo včelieho peľu:
Veľmi jemne zomelieme 1 kávovú lyžičku včeliehopeľu a dôkladne ju rozmiešame s čerstvým žĺtkom. Túto zmes ihneď natrieme na tvár a šiju a ľahko masírujeme. Necháme pôsobiť aspoň pol hodiny. Po niekoľkých takýchto aplikáciách sú výsledky veľmi pôsobivé.

Maska sa dá vymiešať aj v mixéri s polovičkou kávovej lyžičky medu, čím sa efekt ešte zväčší.

 

Kúpiť si ju môžete tu Perga 190g

       Sušený včelí peľ

 

zdroj:Medaren.sk