Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Bylinky » Komonica lekárska


        

Komonica lekárska

 

Skladom: 0,00 ks

Kompletné špecifikácie

Účinne napomáha pri:

  • zníženie zrážanlivosti krvi. Riedi krv, pôsobí proti trombóze a embóliu
  • pôsobí protizápalovo, podporuje vykašliavanie, je veľmi vhodná u kŕčových žíl, vredov predkolenia, lymfatických opuchov, upchávanie lymfatických ciest
  • nesmú ju užívať osoby trpiace poruchou zrážanlivosti krvi, osoby užívajúce Warfarín alebo Heparin
  • je vhodná skôr do zmesi

Všeobecný popis:

Komonice sú jednoročné alebo dvojročné byliny so silným dlhým koreňom a priamou alebo vystoupavou rozvetvenou stonkou. Listy sú trojpočetné, s pílovitými lístkami a takmer alebo úplne celokrajnými palistami. Postranné lístky sú takmer sediace, koncový je zreteľne rapíčkatý. Kvety sú bielé alebo žlté, drobné, usporiadané v predĺžených úžľabných strapcoch. Koruna je opadavá, s podlhovastým a na vrchole až mierne vykrojeným štítom, úzkymi krídlami. Tyčinky sú dvojbrité. Semenník je prisadlý  alebo krátko stopkatý, s 2 až 8 vajíčkami a nitkovitý s prehnutou a často vytrvalou zakončenou drobnou bliznou. Struky sú guľovité až obvajcovité alebo vretenovité, na povrchu sa sieťovitým vzorom, čiastočne vyčnievajúce z vytrvalého kalichu. Obsahujú 1 až 2 vajcovitá semená.


Používaná časť:
vňať


Spôsob použitia:
Vňať sa používa vo forme bylinkového čaju v zmesi a s ďalšími bylinami. Obklady sa používajú pri cystách, zatvrdlinách, zdurených lymfatických uzlinách.

 

 

zdroj:serafinbyliny.sk