Odmietnuť všetko môžete tu.


Úvod » Bylinky » Klinčekovec vonný


        

Klinčekovec vonný

 

Skladom: 0,00 ks

Kompletné špecifikácie

Účinne napomáha:

  • extrakt z klinčekovca má antibakteriálny účinok a má synergické účinky s niektorými antibiotikami
  • hlavnou aktívnou zložkou je zlúčenina nazvaná eugenol, ktorá je veľmi účinná proti parazitom nachádzajúcim sa v žalúdku a črevnom trakte a pôsobí proti baktériám a hubám
  • destilovaný oxid kremičitý z klinčekov má antibakteriálny a antimykotický účinok
  • používa sa tiež externe na prechladnutie, bronchitídu, astmu, reumatizmus a artritídu
  • je tiež dôležitá v zubnom lekárstve
  • v ľudovej medicíne sa klinček používa pri bolesti zubov, pretože má lokálny, desenzibilizujúci účinok

Všeobecný popis:

Klinčeky sú prevažne stále zelené, rastú vo výške až 45 metrov a priemer kmeňa nad 1,5 metra, častejšie ako vo veľkosti 1 metra. Niektoré druhy (ako S. cumini) sú krátkodobé v suchých oblastiach. Kmene niektorých zástupcov majú u päty silno vyvinuté koreňové nábehy.

Rastliny sú väčšinou lysé. Sú jednoduché, všestranné alebo mimoriadne nadmerné alebo striedavé, 2,5 až 50 cm dlhé. Je papierová alebo kožovitý, žľazočne bodkovaná. Je venózna, bočné žily sú zvyčajne husté, pričom len niektoré druhy sú rozptýlené. Sú chlpaté alebo sediace, pravidelné, usporiadané v hornej alebo dolnej časti, zložené. Niektoré druhy sú kužeľovité alebo hruškovité. Je vytrvalý alebo opadavý  pozostávajúci zo 4 alebo 5, zriedka viac lalokov. Kalichové laloky sú buď zrastené alebo sa rozpadajú celé alebo jediné.

Skladá sa zo 4 alebo 5, zriedka viac korunových lístkov. Je ich veľa a sú stručne založené na báze bývajú krátko zrastené, pozostávajúce z 2 alebo 3 a rovnakého počtu komôr. Plod je zvyčajne jednostranný, viac-menej dvojrozmerný vo veľkosti od 0,5 do 7 cm. Plody sú hruškovité, guľovité alebo elipsoidné, na vrchole s vytrvalým kalichom obklopujúcom plytkú alebo hlbokú priehlbinu. Sú elipsoidné až takmer sférické, 0,3 až 3 cm veľké.


Použitá časť:
Koreň pupen pred rozkvitnutím


Spôsob použitia:
Extrakt, prášok, éterické oleje

 

zdroj:serafinbyliny.sk